• 02144184570
  • 09926062450
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آزمون تب زایی


آزمون تب زایی در خرگوش (Pyrogen test)

آزمون تب زایی یا بررسی پیروژن بودن محصولات دارویی، نوترکیب و تجهیزات پزشکی در آزمایشگاه همکار نیکوفارمد آریا مطابق استاندراد فارماکپه آمریکا (USP) و همچنین British Pharmacopeia انجام می‌گیرد.یکی از مهمترین عوامل ایجاد کننده تب در موجودات، لیپو پلی ساکاریدهای (LPS) آزاد شده از دیواره باکتری‌های گرم منفی است که با تحریک سیستم ایمنی در بدن موجودات سبب افزایش دمای بدن یا تب در آنها می‌گردد.
تشخیص عوامل تب‌زا به دلیل اهمیت بالای آن در ایجاد شوک آنافیلاکتیک بسیار اهمیت دارد. به منظور تشخیص تب زایی، محصولات تولید شده زشکی، دارویی و نوترکیب بر روی خرگوش مورد آزمون قرار میگیرند تا تب زا بودن آنها مورد بررسی قرار گیرد. در این آزمون مشخص می‌گردد که آیا ماده مورد نظر در بدن به عنوان پیروژن شناخته میشود و یا خیر.

تشخیص عوامل تب‌زا به دو شیوه درون تنی (In vivo) و برون تنی (In vitro) قابل انجام است. در شیوه درون‌تنی، ماده مورد آزمون به خرگوش تزریق شده و واکنش تب زایی در آنها بررسی می گردد.در شیوه برون تنی، تب زا بودن محصولات توسط آزمون LAL مورد بررسی قرار میگیرد.

آزمون تب زایی یا بررسی پیروژن بودن محصولات دارویی، نوترکیب و تجهیزات پزشکی به صورت درون تنی و برون تنی در آزمایشگاه همکار نیکوفارمد آریا مطابق استاندراد فارماکپه آمریکا (USP) و همچنین British Pharmacopeia انجام می‌گیرد.

 


ایمیل : nikopharmed[a]gmail.com تلفن تماس : 02144184570 موبایل : 09926062450

ارتباط در بستر واتساپ با نیکو فارمد
Close and go back to page
© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد نیکوفارمد محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و سئو 09122452209