• 02144184570
  • 09926062450
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تشخیص سودوموناس در محصولات پزشکی؛ عفونت سودوموناس چیست؟ علل، علائم، تشخیص و درمان

عفونت سودوموناس عفونتی است که توسط باکتری های گروه سودوموناس به عنوان یکی از پاتوژن های فرصت طلب ایجاد می شود. آنها می توانند با ایجاد عفونت در بسیاری از قسمت های بدن باعث بیماری های مختلفی شوند.

باکتری سودوموناس با آنتی بیوتیک درمان می شود. درمان با تشخیص سریع آسان تر است. در این مقاله می توانید متوجه شوید که عفونت سودوموناس چیست، علائم، درمان و راه های پیشگیری از آن چیست.

 m/تشخیص سودوموناس در محصولات پزشکی

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

عفونت سودوموناس (پسودوموناس) چیست؟

عفونت های سودوموناس بیماری های عفونی ناشی از باکتری های جنس سودوموناس هستند. این باکتری ها در آب، خاک و محیط زیست رایج هستند.

باکتری های گروه سودوموناس معمولاً در افراد سالم باعث عفونت نمی شوند. عفونت سودوموناس که در افراد سالم رخ می دهد، سیر خفیفی دارد.

باکتری هایی به نام سودوموناس پاتوژن های نسبتاً رایجی هستند که در عفونت بیمارستانی دخیل هستند. این یکی از عوامل مهم عفونت های بیمارستانی است و می تواند باعث بیماری شود.

این می تواند باعث عفونت های جدی در افرادی شود که بیماری دیگری دارند، به دلیل شرایط مختلف در بیمارستان بستری هستند یا سیستم ایمنی ضعیفی دارند.

عفونت سودوموناس می تواند در هر قسمتی از بدن ایجاد شود. علائمی که رخ خواهند داد بستگی به این دارد که کدام قسمت از بدن آلوده شده است. عفونت سودوموناس با آنتی بیوتیک های موجود درمان می شود. عفونت درمان نشده یا پیشرونده می تواند کشنده باشد.

 

چه چیزی باعث عفونت سودوموناس می شود؟

عفونت سودوموناس توسط باکتری هایی از جنس سودوموناس ایجاد می شود. این باکتری ها در مناطق مرطوب زندگی می کنند. آنها معمولا در خاک و آب یافت می شوند.

باکتری های زیادی متعلق به جنس سودوموناس هستند. برخی از اینها باعث عفونت در انسان می شوند. شایع ترین نوع ایجاد عفونت سودوموناس آئروژینوزا است.

 

چه کسانی در معرض خطر عفونت سودوموناس هستند؟

افراد سالم عمدتاً در معرض خطر کم عفونت هستند. عفونت در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، معمولاً به دلیل بیماری یا شرایط دیگری رخ می دهد. بیمارانی که برای مدت طولانی در بیمارستان بستری هستند به ویژه در معرض خطر هستند.

عفونت سودوموناس عفونت فرصت طلبی هم در نظر گرفته می شود. عفونت‌های فرصت‌طلب به این معنی است که اگر سیستم ایمنی بدن فرد به خطر بیفتد، می‌توانند باعث بیماری شوند.

 

شرایطی که ممکن است خطر عفونت سودوموناس را افزایش دهد عبارتند از:

داشتن سوختگی شدید

تحت عمل جراحی یا یک روش تهاجمی دیگر

با استفاده از دستگاه تنفس یا کاتتر

تحت درمان شیمی درمانی برای سرطان

داشتن فیبروز کیستیک

HIV یا ایدز

داشتن دیابت

بیماری سیستم ایمنی دارند

مصرف داروهای سرکوب کننده سیستم های ایمنی (داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی)

 

مقالات بیشتر:

تست  چسبندگی سلولی

مشاوره جهت ساخت اتاق تمیز

مشاوره جهت تهیه تکنیکال فایل

تست  خون سازگاری و هولیز کنندگی

آزمون بررسی رشد سلولی

مشاوره جهت اخد مجوز تولید

علائم عفونت سودوموناس چیست؟

عفونت سودوموناس می تواند در بسیاری از قسمت های بدن رخ دهد. علائم با توجه به قسمتی از بدن که عفونت در آن قرار دارد شکل می گیرد. علائم ناشی از عفونت سودوموناس عبارتند از:

  خون

عفونت باکتریایی خون را مسمومیت خون (باکتریمی) می نامند. عفونت خون یکی از جدی ترین عفونت های ناشی از سودوموناس است. علائمی که رخ می دهد عبارت اند از:

آتش

تکان دادن

خستگی و ضعف

درد عضلات و مفاصل

وجود باکتری سودوموناس در خون می تواند باعث شوک همودینامیک شود. می تواند باعث کاهش فشار خون شود و به اندام هایی مانند قلب، کلیه ها و کبد آسیب برساند.

  ریه

عفونت ریه را پنومونی می نامند. باکتری سودوموناس دوست دارد در ریه ها مستقر شود و باعث عفونت ریه شود. علائمی که رخ می دهد عبارت اند از:

تکان دادن

آتش

سرفه با خلط یا بدون خلط

مشکل در تنفس

گوش

باکتری سودوموناس را می توان به وفور در آب یافت. عفونت پس از تماس گوش با آب رخ می دهد. می تواند باعث گوش شناگر شود. علائمی که رخ می دهد عبارت اند از:

پری گوش

گوش درد

خارش گوش

ترشحات گوش

مشکل شنوایی

  مژه

گاهی اوقات ممکن است باعث عفونت چشم شود. علائم عفونت چشم عبارتند از:

التهاب

چشم درد

تورم چشم

سرخی

تاری دید

  پوست

هنگامی که عفونت سودوموناس روی پوست تأثیر می گذارد، اغلب فولیکول های مو را تحت تأثیر قرار می دهد. علائم روی پوست عبارتند از:

بثورات پوستی

تشکیل آبسه روی پوست

زخم های تخلیه

  سایر علائم

علائم دیگری که ممکن است به دلیل عفونت سودوموناس رخ دهد عبارتند از:

سردرد

حالت تهوع، استفراغ

عفونت مجاری ادراری

سفتی مفصل

تب شدید

 

چگونه عفونت سودوموناس تشخیص داده می شود؟

هنگامی که به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مراجعه می کنید، پزشک معاینه فیزیکی انجام می دهد و سابقه پزشکی شما را زیر سوال می برد. او علائم عفونت را ارزیابی می کند و از شما می خواهد چند آزمایش انجام دهید.

آبسه ممکن است نمونه خون، ادرار یا بافت را بگیرد و به آزمایشگاه بفرستد. آزمایشگاه ها با آزمایش نمونه های گرفته شده به تشخیص کمک می کنند. پزشک از شما می پرسد که آیا اخیراً در استخر یا گل بوده اید یا خیر.

 

عفونت سودوموناس چگونه درمان می شود؟

سودوموناس یک باکتری است و عفونت های باکتریایی با آنتی بیوتیک درمان می شوند. ممکن است برای عفونت سودوموناس به داروهای قوی و رویکرد درمانی تهاجمی نیاز باشد.

هرچه درمان زودتر شروع شود، اثربخشی آن بیشتر خواهد بود. اکثر عفونت ها بدون درمان یا پس از درمان کمی برطرف می شوند.

افزایش مقاومت آنتی بیوتیکی درمان عفونت ها را دشوارتر کرده است. عفونت سودوموناس اغلب می تواند به بیش از یک نوع آنتی بیوتیک مقاومت ایجاد کند.

مهم است که پزشک یک آنتی بیوتیک کاملا موثر را انتخاب کند. برای درمان موثرتر می توان نمونه ای از بیمار را برای آزمایش به آزمایشگاه فرستاد. آزمایشگاه نمونه ها را آزمایش می کند تا مشخص کند کدام آنتی بیوتیک میتواند بهتر عمل می کند.

آنتی بیوتیک هایی که می توانند در عفونت سودوموناس استفاده شوند عبارتند از:

سفتازیدیم

سفپیم من

سیپروفلوکساسین

لووفلوکساسین

آزترئونام

کارباپنم ها

تیکارسیلین

جنتامایسین

 

درمان آنتی بیوتیکی با توجه به محل عفونت و سطح بیماری تعیین می شود. مراقب باشید که داروی خود را طبق دستور پزشک خود استفاده کنید.

 

چگونه از عفونت سودوموناس پیشگیری کنیم؟

با توجه به شرایط خاصی می توان از عفونت سودوموناس پیشگیری کرد. این باکتری ها در مکان های مرطوب زندگی می کنند و رشد می کنند. هر چه این نواحی کثیف تر و مرطوب تر باشند، میزبان باکتری های بیشتری هستند. بنابراین در هر کجا که هستید باید به نظافت خود توجه کنید.

برای جلوگیری از عفونت سودوموناس باید به موارد زیر توجه کرد:

در بیمارستان دست های خود را مرتب بشویید و خشک کنید

در زندگی روزمره خود مرتباً دستان خود را بشویید و خشک کنید

از استخرها و سوناهای ناپاک خودداری کنید

از تمیز بودن جکوزی ها اطمینان حاصل کنید

بعد از شنا یک دوش کوتاه با صابون بگیرید

گوش های خود را بعد از شنا کردن خشک کنید

قسمت های پانسمان خود را خشک نگه دارید، زمانی که خیس است تعویض کنید

باکتری سودوموناس به طور کلی بی ضرر است. هنگامی که باعث عفونت می شوند در افراد سالم مشکلات خفیفی ایجاد می کنند.

عفونت سودوموناس در افراد با سیستم ایمنی ضعیف می تواند شدید باشد. افراد در معرض خطر عوارض باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنند.

 

نژاد سودوموناس آئروژینوزا به چه معناست؟

شناسایی باکتری برای جزئیات بیماری های مختلف تلاش می شود. به همین دلیل کشت مواد مغذی انجام می شود. نمونه های خلط، خون و ادرار گرفته می شود و از نظر رشد باکتری مورد آزمایش قرار می گیرد. اگر باکتری سودوموناس آئروژینوزا در نتیجه مطالعه کشت رشد کند، در گزارشی که در نتیجه کشت ارائه می شود، عبارتی با عنوان "پسودوموناس آئروژینوزا رشد کرده است" نوشته می شود.

 

 تجزیه و تحلیل سودوموناس آئروژینوزا

ما همچنین سودوموناس آئروژینوزا را در محدوده مطالعات تحلیلی که برای انواع محصولات آرایشی انجام می دهیم، تجزیه و تحلیل می کنیم. با گرفتن مقداری از نمونه محصول آرایشی رقیق می شود. سپس این نمونه در دمای ایده آل و برای زمان ایده آل انکوبه می شود. پس از آن، تلقیح بر روی یک محیط انتخابی ویژه برای شناسایی باکتری سودوموناس انجام می شود.

پس از انتظار برای زمان ایده آل، کار آنالیز سودوموناس آئروژینوزا آغاز شده و کلنی های مثبت شناسایی می شوند. نتایج منفی در این تحلیل به عنوان "تشخیص نشده" ثبت می شود و با این بیانیه به گزارش اضافه می شود. برخی از باکتری ها نیز باید در مطالعات آنالیز انجام شده در محدوده دستورالعمل های کنترل میکروبیولوژیکی محصولات آرایشی مورد آزمایش قرار گیرند. تعداد کل باکتری های مزوفیل هوازی، تعداد کپک و مخمر، سودوموناس آئروژینوزا، استافیلوکوکوس اورئوس، اشریشیا کلی و کاندیدا آلبیکنس این باکتری ها هستند.

 

ما برای خدمات تجزیه و تحلیل سودوموناس آئروژینوزا اینجا هستیم!

همچنین می توانید از این مطالعه آزمایشی برای اثبات و گزارش ایمنی محصولات نهایی بهره مند شوید. ما می توانیم معیارهای محصولات آرایشی نهایی را به شرح زیر لیست کنیم:

در محدوده دسته اول، محصولات تهیه شده برای کودکان زیر 3 سال، محصولات اعمال شده روی چشم و اطراف چشم، محصولات اعمال شده بر روی غشاهای مخاطی و محصولاتی که بدون شستشو استفاده می شوند وجود دارد.

در دسته دوم، محصولات آرایشی و بهداشتی که با آبکشی استفاده می شوند و محصولاتی که در دسته اول نیستند. برای دسته اول، تعداد میکروارگانیسم های زنده نباید از 100 cfu/g یا 100 cfu/ml تجاوز کند. برای دسته دوم، مهم است که تعداد میکروارگانیسم های زنده بیش از 1000 cfu/g یا 1000 cfu/ml نباشد.

در همان زمان، پاتوژن های بالقوه را می توان شناسایی کرد. همچنین می توانید از این خدماتی که ما برای تشخیص باکتری سودوموناس آئروژینوزا، استافیلوکوکوس اورئوس، اشریشیا کلی و کاندیدا آلبیکنس ارائه می دهیم بهره مند شوید. اگر می خواهید اطلاعات دقیق تری در این زمینه کسب کنید، می توانید بلافاصله با ما تماس بگیرید.

 

 


ایمیل : nikopharmed[a]gmail.com تلفن تماس : 02144184570 موبایل : 09926062450

ارتباط در بستر واتساپ با نیکو فارمد
Close and go back to page
© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد نیکوفارمد محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و سئو OFOGHIT