• 02144184570
  • 09926062450
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تشخیص اشرشیا کلی در محصولات پزشکی؛اشریشیا کلی که معمولاً با نام E. coli یا coli bacillus شناخته می شود، یکی از گونه های باکتریایی است که در روده بزرگ پستانداران زندگی می کند. از آنجا که به طور معمول در روده زندگی می کند، وجود E. coli در آب های محیطی نشانه آلودگی مدفوع است. در حالی که علائم باسیل کولی، چیستی و نحوه انتقال آن موضوع تحقیق است، مهم است که علائمی مانند اسهال را با سایر باکتری ها و ویروس ها اشتباه نگیرید. در اینجا، E.Coli (باسیلوس کولی) چیست و چگونه منتقل می شود؟ پاسخ به سوالات علائم باسیل کلی…

m/تشخیص اشرشیا کلی در محصولات پزشکی

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

باسیل کولی که نوعی باکتری است جزو فلور روده است و می تواند با سایر انواع ویروس ها با علائمی مانند اسهال اشتباه گرفته شود. به همین دلیل توصیه می کنیم علائم زیر را در نظر بگیرید و در اسرع وقت برای معاینات لازم و درمان باسیل کولی با پزشک خود مشورت کنید. بیایید به علائم باسیل کولی و هر آنچه که کنجکاو است نگاه کنیم.

 

E. coli چیست؟

  1. coli توسط تئودور اشریچ متخصص اطفال و باکتری شناس در مدفوع نوزاد کشف شد و به نام او نامگذاری شده است. coli به معنای "از روده بزرگ" است. coli یک ارگانیسم مدل است که به منظور درک زیست شناسی باکتری به طور کلی به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. می توان گفت که شناخته شده ترین موجود در بین موجودات زنده است.

تعداد باکتری های E. coli که در روز از طریق مدفوع از بدن انسان عبور می کنند بین 100 میلیارد تا 10 تریلیون است. برخی از انواع E. coli که در حیوانات دیگر بی اثر هستند، در صورت انتقال به انسان می توانند باعث بیماری شوند. معروف ترین آنها، سروتیپ O157:H7، می تواند باعث اسهال خونی و مرگ شود.

 

اشریشیا کلی چه نوع میکروبی است و چگونه باعث بیماری می شود؟

اشریشیا کلی (E. Coli) یک باکتری به طور کلی بی ضرر از گونه باسیل است که به طور معمول در محیط روده انسان و حیوانات یافت می شود. با این حال، برخی از زیرگروه های E. coli مانند انتروهاموراژیک اشریشیا کلی (EHEC) می توانند باعث بیماری های تهدید کننده زندگی شوند. مواد شیمیایی به نام سموم که توسط زیرگروه EHEC تولید می‌شوند، می‌توانند با ایجاد یک اثر سمی برای بدن انسان باعث بیماری شوند. EHEC می تواند باعث اپیدمی شود زیرا به راحتی منتقل می شود. باکتری که اخیراً باعث شیوع خطرناک EHEC در اروپا، به ویژه در آلمان و فرانسه شده است، یک زیرگروه تولید کننده سم از E. coli است. هنوز مورد بیماری ناشی از باکتری EHEC در کشور ما مشاهده نشده است و وزارت بهداشت اقدامات لازم را برای جلوگیری از سرایت این اپیدمی به کشورمان انجام داده است.

 

EHEC چگونه منتقل می شود؟

EHEC در دمای 37 درجه سریعترین تولید مثل می کند، دمای بدن ما، می تواند تا دمای 70 درجه را تحمل کند، می تواند در محیط های اسیدی زنده بماند. EHEC وقتی غذا در دمای بالای 70 درجه پخته می شود می میرد. شایع ترین راه انتقال از طریق غذا است. EHEC معمولاً (85%) از طریق خوردن گوشت، شیر و محصولات لبنی بد پخته یا خام، و سبزیجات و میوه‌هایی که به خوبی تمیز نشده‌اند، منتقل می‌شود. در بررسی ها مشخص شده است که از فردی به فرد دیگر و از طریق منابع آبی آلوده به مدفوع حیوانات و افراد بیمار منتقل می شود. با توجه به محبوبیت روزافزون آن در سال های اخیر، جوانه های بذر که بیشتر در سفره های ما دیده می شوند، محیط خوبی را برای آلودگی EHEC نیز ایجاد می کنند. ویژگی های بیماری ناشی از EHEC چیست؟ EHEC معمولاً 3-4 روز پس از ورود به بدن باعث بیماری می شود. این دوره که ما آن را دوره کمون می نامیم، می تواند تا 8 روز طول بکشد. علائم اولیه بیماری تب، بی حالی، تهوع، استفراغ، درد شکم و به خصوص اسهال خونی است. این بیماری در کودکان و افراد مسن که سیستم ایمنی نسبتا ضعیفی دارند، شدیدتر است. ترسناک ترین و تهدید کننده زندگی این بیماری سندرم همولیتیک اورمیک (HUS) است. HUS با شروع ناگهانی نارسایی کلیه، کم خونی ناشی از تخریب گلبول های قرمز و مشکلات انعقادی ناشی از تخریب سلول های لخته کننده خون مشخص می شود. HUS در 10% از عفونت‌های EHEC ایجاد می‌شود و اختلالات سیستم عصبی مانند تشنج، فلج و کما در 25% بیماران مبتلا به HUS و نارسایی دائمی کلیه در 50% مشاهده می‌شود. متأسفانه 3 تا 5 درصد از بیماران مبتلا به HUS می میرند.

 

E. coli (کولی) چگونه منتقل می شود؟

  1. coli متعلق به فلور طبیعی روده است، در طبقه بندی بیولوژیکی در خانواده باکتری های روده ای قرار می گیرد که متشکل از باکتری های ساکن در روده است.

باسیل کولی در دمای بدن به بهترین شکل تولید مثل می کند، زیرا برای رشد در روده پستانداران سازگار شده است.

از آنجایی که یک رابطه هماهنگ بین E. coli، عضو طبیعی فلور روده، و ارگانیسم میزبان وجود دارد، باکتری ها به طور معمول باعث بیماری نمی شوند. با این حال، اگر وارد محیط شود، که ممکن است اندام دیگری در همان ارگانیسم باشد (مانند عبور از مثانه با عفونت مجاری ادرار)، ممکن است روده ارگانیسم میزبان دیگری باشد.

باکتری E. coli را می توان در انواع گوشت ها از جمله گوشت گاو و گوسفند یافت. باکتری ها می توانند از معده و روده حیوانات در هنگام ذبح به گوشت منتقل شوند. اگر آب آلوده دامداری ها به مزارع برسد، این میکروب می تواند محصولات کشاورزی را نیز آلوده کند. سبزیجات برگ سبز به ویژه در معرض خطر E.coli هستند.

اگرچه برخی از انواع E. coli برای حیوانی که در آن زندگی می کنند بی ضرر هستند، اما در صورت انتقال به انسان می توانند باعث ایجاد برخی بیماری ها شوند. در میان این بیماری ها، بیماری های اسهالی اصلی ترین هستند، اما می توانند باعث بیماری هایی مانند عفونت ادراری، مننژیت، پریتونیت، ورم پستان شوند.

باکتری E. coli می تواند به راحتی با نوشیدن آبی که به درستی تصفیه نشده است منتقل شود.

تماس با فرد ناقل باکتری: E.coli در مواردی که بهداشت فردی و منزل به خصوص در توالت ها کافی نباشد از فردی به فرد دیگر منتقل می شود.

مقالات بیشتر:

تست  چسبندگی سلولی

مشاوره جهت ساخت اتاق تمیز

مشاوره جهت تهیه تکنیکال فایل

تست  خون سازگاری و هولیز کنندگی

تشخیص سودوموناس در محصولات پزشکی

مشاوره جهت اخد مجوز تولید

 

علائم E. coli (کولی) چیست؟

باکتری E. coli می تواند علائمی ایجاد کند که می تواند برای فرد بسیار آزاردهنده باشد. علائم اصلی به شرح زیر است:

استفراغ

خون در مدفوع

گرفتگی معده

اسهال

اسهال نیز یکی از راه های انتقال باکتری E. coli است، بنابراین رعایت بهداشت توالت در پیشگیری از این باکتری بسیار مهم است.

 

E. coli (باسیلوس coli) درمان

اگرچه این یک مشکل رایج باکتریایی است، اما در حال حاضر درمان خاصی برای عفونت E. coli وجود ندارد. در درمان E.coli، استراحت، نوشیدن مایعات فراوان برای جلوگیری از کم آبی و فرسودگی بدن برای بیمار بسیار مهم است. علاوه بر این، مصرف دارو برای اسهال توصیه نمی شود. در غیر این صورت، دفع سموم بدن را کند می کند.

 

راه های پیشگیری از بیماری EHEC چیست؟

راه پیشگیری از این بیماری توجه به شرایط بهداشتی است. بهبود محیطی که در آن مواد غذایی گیاهی و حیوانی که در آن هر دو به سفره ما می آیند تولید، پردازش، ذخیره، حمل و نقل و فروش می شوند از نظر بهداشتی و آموزش همه افرادی که در این مراحل کار می کنند، مهمترین راه حفاظت است. ما می‌توانیم با رعایت نکات احتیاطی ساده مانند پختن گوشت، شیر و لبنیات، مصرف نکردن این محصولات خام، شستن سبزیجات و میوه‌ها با آب فراوان، استفاده نکردن از منابع آبی که به آن‌ها اعتماد نداریم، از خود در برابر این بیماری محافظت کنیم. اهمیت دادن به بهداشت دست علاوه بر این، برای هر کسی که مشکوک به بیماری EHEC است، چه از نظر سلامت فردی و چه از نظر سلامت عمومی، بسیار مهم است که به نزدیکترین موسسه بهداشتی مراجعه کنند. موضوع مهم دیگر برای محافظت، عدم تماس نزدیک با افراد مشکوک به بیماری از کشورهای دارای اپیدمی است. ضمناً در موارد اپیدمی، ایجاد مراکزی با تمامی دستگاه های لازم در درمان بیماران و پرسنل آموزش دیده ای که بتوانند از این دستگاه ها استفاده کنند، آخرین گام در مبارزه با بیماری است.

 


ایمیل : nikopharmed[a]gmail.com تلفن تماس : 02144184570 موبایل : 09926062450

ارتباط در بستر واتساپ با نیکو فارمد
Close and go back to page
© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد نیکوفارمد محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و سئو OFOGHIT