• 02144184570
  • 09926062450
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تشخیص سالمونلا در محصولات پزشکی:

محتوای متنی

  علائم سالمونلا چیست؟

  گونه های سالمونلا چیست؟

  باکتری سالمونلا چگونه منتقل می شود؟

  سالمونلا چگونه درمان می شود؟

  راه های پیشگیری از عفونت سالمونلا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

سالمونلوز چیست؟

عفونت سالمونلا (سالمونلوزیس) یک بیماری باکتریایی شایع است که بر دستگاه روده تأثیر می گذارد. باکتری سالمونلا به اغلب در روده حیوانات و انسان زندگی می کند و از طریق مدفوع (مدفوع) دفع می شود. این بیماری بیشتر از طریق آب یا غذای آلوده به انسان منتقل می شود. معمولاً با علائم تب، استفراغ و اسهال پیشرفت می کند. باکتری سالمونلا عامل بسیاری از بیماری ها از جمله گاستروانتریت و تیفوئید است. علائم معمولاً 12 تا 36 ساعت پس از ورود باکتری سالمونلا به بدن رخ می دهد و برای 2 تا 7 روز ادامه می یابد.

 

علائم سالمونلا چیست؟

علائم سالمونلا مشابه علائمی است که در سایر عفونت های دستگاه گوارش مشاهده می شود. می تواند باعث از دست دادن جدی مایعات (کم آبی) شود. علائم بیماری سالمونلا را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

آتش

اسهال (اسهال)

از دست دادن اشتها

سردرد

درد شکم گرفتگی

تکان دادن

حالت تهوع

استفراغ

خون یا مخاط در مدفوع

باید در نظر داشت که تشخیص ممکن است دشوار باشد زیرا این علائم مشابه بیماری های دیگر است.

 

گونه های سالمونلا چیست؟

اگرچه سروتیپ‌های زیادی از باکتری سالمونلا وجود دارد، اما همه سویه‌های بیماری‌زای انسانی در یک گونه به نام سالمونلا انتریکا طبقه‌بندی می‌شوند که شامل بیش از ۲۶۰۰ سروتیپ مختلف است. سالمونلا در انسان؛ باعث گاستروانتریت حاد، تب حصبه، سپتی سمی و عفونت های اندام های موضعی می شود. شایع ترین شکل سالمونلا، گاستروانتریت خود محدود شونده و بدون عارضه است (اسهال، درد شکم، تب.) با این حال، انواعی از سالمونلا وجود دارد که می تواند منجر به تب بالا شود، از جمله تب حصبه (تب روده). تیفوئید یک تصویر بالینی است که توسط باکتری سالمونلا تیفی ایجاد می شود. "آیا سالمونلا می کشد؟" سوال اینجا مهم می شود. زیرا سالمونلا تیفی گونه ای تهدید کننده حیات است و می تواند به سایر اندام ها سرایت کند. مواردی که اغلب از آنها به عنوان مسمومیت غذایی یاد می شود در واقع عفونت های سالمونلا هستند.

 

باکتری سالمونلا چگونه منتقل می شود؟

عفونت سالمونلا معمولاً با خوردن گوشت خام یا نیم پز، مرغ و تخم مرغ یا فرآورده های تخم مرغ یا با نوشیدن شیر غیر پاستوریزه منتقل می شود. در میان سروتیپ های سالمونلا، میکروارگانیسمی است که نه تنها باعث بیماری در انسان و حیوان می شود، بلکه دارای گونه هایی است که هم در انسان و هم در حیوانات ایجاد بیماری می کند. سالمونلا تیفی فقط برای انسان بیماری زا است. منبع اصلی سالمونلا انسان ها و حیوانات هستند. انسان ها به عنوان ناقل، منابع بالقوه عفونت هستند. مدفوع انسان و حیوانات ناقل نقش مهمی در گسترش عفونت دارد. سالمونلا در تمام حیوانات مزرعه (طیور مانند مرغ، گاو و خوک) یافت می شود. به ویژه آلودگی منابع آب توسط فاضلاب منجر به عبور آسان میکروارگانیسم ها به زنجیره تولید و مصرف مواد غذایی می شود. پرورش مرغ و خوک عمدتاً تحت تأثیر این آلودگی قرار دارند و منبع اصلی سالمونلوز هستند. سالمونلا همچنین می تواند به طرق مختلف منتقل شود و منجر به عفونت شود. در بین محصولات طیور، به ویژه تخم مرغ، محصولات گوشت قرمز آلوده، شیر، میوه های تازه، سبزیجات، آب، محصولات فست فود نیز می توانند باعث شیوع سالمونلا شوند.

به خصوص در رستوران هایی که تحت شرایط بهداشتی نامناسب کار می کنند، خطر انتقال عفونت سالمونلا زمانی که گوشت و فرآورده های تخم مرغ به اندازه کافی پخته نشده باشند، زیاد است.

"سالمونلا چگونه منتقل می شود؟" پاسخ این سوال این است که آلودگی از طریق مدفوع دهانی (راه آلودگی مدفوع از طریق دهان) است. غذا و آب آلوده به مدفوع بیماران یا ناقلین نقش مهمی در آلودگی دارد.

مشخص است که خامه کاکائو، کره بادام زمینی، گوشت های بسته بندی شده، غذاهای منجمد باعث اپیدمی سالمونلا در جهان می شود. غذاها و محیط های آلوده به سالمونلا عبارتند از:

تخم مرغ خام و پوسته تخم مرغ

مرغ خام، گوشت قرمز و غذاهای دریایی

سبزیجات و میوه ها

شیر و لبنیات غیر پاستوریزه (مانند پنیر)

آب خام

خز، پر، فلس، پوست، فضولات و زیستگاه حیوانات

سطوح اطراف یک فرد آلوده به باکتری سالمونلا و ناقلانی که در تجارت مواد غذایی کار می کنند

عفونت سالمونلا ممکن است در هر حیوانی رخ دهد. حیواناتی که خز، فلس، پر یا پوست آنها حامل باکتری هستند عبارتند از:

 

خزندگان (لاک پشت، مارمولک، مار)

دوزیستان (قورباغه ها)

طیور (مرغ، اردک، بوقلمون و پرندگان وحشی)

حیوانات خانگی (گربه، پرنده، سگ و حیوانات کوچک)

حیوانات مزرعه (بز، گاو، گوسفند و خوک)

بدن دفاع طبیعی زیادی در برابر عفونت های سالمونلا دارد. به عنوان مثال، اسید قوی معده می تواند بسیاری از باکتری های سالمونلا را از بین ببرد. اما برخی از مشکلات پزشکی یا داروها می توانند بر این دفاع طبیعی غلبه کنند. مثلا؛

 

آنتی اسیدها اسیدیته معده را کاهش می دهند و به باکتری های سالمونلا اجازه می دهند بیشتر زنده بمانند.

بیماری التهابی روده

استفاده روزافزون از آنتی بیوتیک ها می تواند تعداد باکتری های "خوب" روده را کاهش دهد که می تواند توانایی آن را برای مبارزه با عفونت سالمونلا مختل کند.

 

مقالات بیشتر:

تست  چسبندگی سلولی

مشاوره جهت ساخت اتاق تمیز

مشاوره جهت تهیه تکنیکال فایل

تست  خون سازگاری و هولیز کنندگی

تشخیص اشرشیا کلی در محصولات پزشکی

تشخیص استاف در محصولات پزشکی

سالمونلا اغلب تهدید می کند:

افرادی که با حیوانات پرخطر (مانند مرغ، اردک، لاک پشت، مارمولک) کار می کنند یا زندگی می کنند.

افرادی که از داروهای ضد اسید و آنتی بیوتیک های خاصی استفاده می کنند (می تواند ایمنی در برابر سالمونلا را کاهش دهد)

کسانی که بیماری التهابی روده دارند

کودکان زیر 5 سال

گروه هایی که باکتری سالمونلا بیشترین خطر را دارند عبارتند از:

 

بزرگسالان بالای 65 سال و نوزادان زیر 1 سال

افراد با سیستم ایمنی پایین (مبتلا به HIV، دریافت شیمی درمانی یا مصرف داروهای کاهش دهنده سیستم ایمنی برای بیماری های مختلف)

کسانی که بیماری سلول داسی شکل دارند

 

سالمونلا چگونه درمان می شود؟

به محض اینکه عفونت سالمونلا بدن را به دلیل اسهال زیاد کم آب کرد، باید با پزشک مشورت کرد. می توانید بفهمید که مبتلا به اپیدمی سالمونلا با تب، درد شدید شکم و اسهال هستید. اگر شما این علائم را دارید، باید فورا به پزشک مراجعه کنید. اگر به باکتری سالمونلا در نوزاد خود مشکوک هستید، باید بدون اتلاف وقت به نزدیکترین موسسه بهداشتی مراجعه کنید. سالمونلا با آزمایش مدفوع (تست مدفوع) و آزمایش خون قابل تشخیص است. گاهی اوقات می توان نمونه ای از مایعات بدن مانند نمونه ادرار نیز گرفت. اگر تشخیص داده شده باشد، می توان بدون نیاز به بستری شدن، درمان را انجام داد.

از آنجایی که درمان سالمونلا باعث از دست دادن آب و الکترولیت ها می شود، باید مکمل های مایع مصرف کنید. این مکمل را نمی توان با نوشیدن آب به تنهایی مصرف کرد. ممکن است به شما آب و مایعات خوراکی آبرسانی داده شود که ممکن است پزشک توصیه کند.

سالمونلوز بیماری است که معمولاً بدون مصرف آنتی بیوتیک خود به خود بهبود می یابد. مایع درمانی مهمترین مرحله در درمان است، مایعات و الکترولیت های از دست رفته بدن باید در اسرع وقت جایگزین شوند. درمان آنتی بیوتیکی فقط باید به عنوان داروی سالمونلا در برخی موارد تجویز شود. در موارد گاستروانتریت به استثنای حصبه و بیمارانی که سیستم ایمنی آنها سرکوب شده و احتمالاً دوره بالینی آنها شدید است، از آنتی بیوتیک استفاده نمی شود.

دلایل استفاده از آنتی بیوتیک ها در تب تیفوئید، خطر انتقال سالمونلا تیفی از روده به جریان خون و ایجاد عفونت سیستمیک است. باکتری هایی که وارد جریان خون می شوند می توانند باعث عفونت دستگاه ادراری، مننژیت، عفونت دریچه قلب، عفونت استخوان و مفاصل شوند.

در عفونت سالمونلوز، سعی نکنید استفراغ و اسهال را با دارو قطع کنید، مگر اینکه پزشک توصیه کند. فقط مراقب کم آبی بدن باشید. اگر تشخیص داده شد که کودک شما مبتلا به سالمونلا است، شیردهی را قطع نکنید، برعکس، به شیر دادن مکرر ادامه دهید. برای نوزادانی که با شیر خشک تغذیه می‌شوند، می‌توان مکمل‌های مایع خوراکی را در حین ادامه تغذیه تجویز کرد.

حتی پس از برطرف شدن عفونت سالمونلا، برخی از افراد می توانند هفته ها یا حتی ماه ها بعد باعث آرتریت شوند که به سندرم رایتر معروف است. سوزش چشم، درد مفاصل و شکایت دردناک ادرار در این سندرم دیده می شود.

توصیه های مکمل مایع برای کمک به شما برای غلبه بر بیماری سالمونلا در خانه به شرح زیر است:

برای آب زیاد

از محلول های آبرسانی خوراکی استفاده کنید.

برای سوپ درست شده با آبگوشت.

راه های پیشگیری از عفونت سالمونلا

از آنجایی که یک مورد سالمونلا یک عفونت مسری است، می تواند باعث شیوع سالمونلا شود. بنابراین، باید اقدامات احتیاطی در برابر این بیماری انجام شود. در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از سالمونلا انجام دهید:

 

غذا را تمیز و خوب بپزید.

بهداشت دست همیشه در برابر عفونت های باکتریایی و ویروسی مهم است. به همین دلیل پس از رفتن به توالت دست های خود را کاملا بشویید. قبل و بعد از تهیه غذا خوب بشویید. همچنین پس از تعویض پوشک کودک و پس از دست زدن به حیوانات، دست های خود را کاملا بشویید.

مراقب غذاهایی که به صورت خام مصرف می کنید باشید. زیرا در برخی از غذاهای خام باکتری ها خیلی راحت تکثیر می شوند. تخم مرغ خام و نیم پز، شیر و محصولات لبنی غیر پاستوریزه، مرغ و گوشت گاو بد پخته شده غذاهایی هستند که خطر باکتری سالمونلا را به همراه دارند. در تهیه این محصولات دقت کنید. مثلا؛ بشقاب را که مرغ خام روی آن گذاشته اید بشویید سپس مرغ را بشویید و کاملا بپزید. غذاهای حیوانی را تحت حرارت تحت فشار بپزید. اگر کباب می کنید، مطمئن شوید که داخل آن کاملا پخته شده است.

سبزیجات و میوه هایی که به خوبی شسته نشده اند نیز آلوده هستند و خطر سالمونلا را به همراه دارند. به همین دلیل سبزیجات و میوه هایی را که مصرف خواهید کرد با خیساندن آنها در آب گازدار و شستن با آب فراوان مصرف کنید.

تخم مرغ های شکسته فروخته شده را نخرید و از تخم مرغ هایی که خریداری می کنید با شستن آنها استفاده کنید. تخم مرغ را در یخچال بهتر نگهداری کنید.

خطر آلودگی متقابل بین غذاهای پخته و نپخته رایج است. بنابراین فرآورده های گوشتی نپخته را از غذاهای پخته و آماده دور نگه دارید. پس از دست زدن به غذای نپخته، آن را با مواد شوینده از جمله تخته برش، چاقو، ظروف و میزها بشویید.

شیوع سالمونلا در آسیا، جزایر اقیانوس آرام، آفریقا، خاورمیانه، آمریکای مرکزی و جنوبی بیشتر است. اگر به این مناطق سفر می کنید، مراقب محصولاتی که مصرف می کنید باشید. غذاهایی مانند سالاد، سالاد میوه های تازه، غذاهای دریایی خام و سرد و غذاهای سرد از جمله غذاهای آلوده و خطر ابتلا به سالمونلا هستند.

باز هم مراقب آبی که می نوشید باشید و دندان های خود را در این نواحی مسواک بزنید. حتی برای مسواک زدن در این نواحی آب آماده را ترجیح دهید. یخ، میوه های خرد شده و شسته شده را به آب و نوشیدنی های خود اضافه نکنید.

زیستگاه های حیوانات خانگی مانند آکواریوم، تراریوم و قفس را در بیرون تمیز کنید. در صورت وجود از سینک آشپزخانه برای شستن اسباب بازی ها و کاسه های غذا استفاده نکنید.

 


ایمیل : nikopharmed[a]gmail.com تلفن تماس : 02144184570 موبایل : 09926062450

ارتباط در بستر واتساپ با نیکو فارمد
Close and go back to page
© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد نیکوفارمد محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و سئو OFOGHIT